ARCON AG S.R.L. - CUI 26723613, Galați – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață
ARCON AG S.R.L.
CUI 26723613J2010000312171
OȚELARILOR, bl. D9E, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 4,4 mil lei, profit net 47 mii lei, 40 angajați.
Date de identificare
CUI
26723613
Nr. Registrul Comerțului
J2010000312171
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 martie 2010
EUID
ROONRC.J2010000312171
Cod poștal
800606
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 07.04.2010
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
4,4 mil lei
+36% față de 2024
Profit net
47 mii lei
Angajați (medie)
40
Capitaluri proprii
328 mii lei
Datorii
469 mii lei
Active totale
1 mil lei
Marjă netă
1,1%
Cifră / angajat
109 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 14 din 85 în județul Galați și locul 227 din 2.780 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
2361Fabricarea produselor din beton pentru construcții
2362Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
2363Fabricarea betonului
2364Fabricarea mortarului
2521Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
2522Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2591Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
2825Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
2899Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
2932Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
6,4 mil
143 mii
850 mii
4,2 mil
2,4 mil
1,6 mil
2,8 mil
3,2 mil
3,2 mil
4,4 mil
Venituri totale
6,7 mil
2,7 mil
1,1 mil
4,3 mil
3,1 mil
2,5 mil
1,7 mil
2,6 mil
3,3 mil
4,7 mil
Cheltuieli totale
8,6 mil
1,6 mil
1 mil
3,7 mil
3 mil
2,4 mil
1,7 mil
2,6 mil
3,3 mil
4,6 mil
Profit / pierdere brută
-1,9 mil
1,1 mil
52 mii
561 mii
113 mii
32 mii
33 mii
23 mii
87 mii
55 mii
Profit / pierdere netă
-1,9 mil
1,1 mil
49 mii
561 mii
113 mii
32 mii
32 mii
18 mii
75 mii
47 mii
Număr mediu de angajați
31
32
29
37
36
30
31
36
40
40
Active imobilizate
318 mii
272 mii
220 mii
175 mii
131 mii
142 mii
82 mii
27 mii
10 mii
78 mii
Active circulante
2,5 mil
332 mii
1,3 mil
3,1 mil
3,7 mil
2,7 mil
1,1 mil
621 mii
579 mii
969 mii
din care stocuri
—
—
261 mii
261 mii
734 mii
1,7 mil
598 mii
—
345 mii
455 mii
creanțe
2,5 mil
326 mii
997 mii
2,9 mil
2,9 mil
1,1 mil
475 mii
496 mii
91 mii
490 mii
casa și conturi la bănci
3.359
5.479
2.672
4.494
2.684
5.025
61 mii
125 mii
143 mii
24 mii
Datorii
4,5 mil
1,2 mil
2 mil
3,2 mil
3,2 mil
2,5 mil
972 mii
441 mii
208 mii
469 mii
Venituri în avans
—
—
—
62 mii
489 mii
200 mii
54 mii
—
100 mii
250 mii
Capitaluri proprii
-1,7 mil
-587 mii
-538 mii
23 mii
126 mii
157 mii
189 mii
207 mii
281 mii
328 mii
din care capital subscris vărsat
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
112 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.