funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață
AUTOURSUL S.R.L.
CUI 37745455J12/3617/2017
MĂRGĂU, Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 215 mii lei, pierdere netă 52 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
37745455
Nr. Registrul Comerțului
J12/3617/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 iunie 2017
EUID
ROONRC.J12/3617/2017
Cod poștal
407380
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.08.2024
TVA la încasare
Da
din 01.08.2024
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
215 mii lei
+139% față de 2024
Pierdere netă
52 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-35 mii lei
Datorii
128 mii lei
Active totale
93 mii lei
Marjă netă
-23,9%
Cifră / angajat
215 mii lei
Risc crescut
Clasament și firme similare
Locul 5 din 12 în județul Cluj și locul 65 din 109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4519 – Comerț cu alte autovehicule.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 06.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4519 – Comerț cu alte autovehicule
1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
1073Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
1391Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1392Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
1393Fabricarea de covoare și mochete
1394Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1395Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1396Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1399Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (137%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
50 mii
134 mii
15 mii
—
—
4.815
1.505
90 mii
215 mii
Venituri totale
50 mii
134 mii
15 mii
0
0
4.815
1.554
90 mii
249 mii
Cheltuieli totale
48 mii
109 mii
5.052
256
38 mii
619
3.150
48 mii
298 mii
Profit / pierdere brută
2.289
24 mii
10 mii
-256
-38 mii
4.196
-1.596
42 mii
-49 mii
Profit / pierdere netă
782
22 mii
9.566
-256
-38 mii
4.052
-1.596
36 mii
-52 mii
Număr mediu de angajați
—
1
1
—
—
—
—
1
1
Active imobilizate
—
—
—
—
—
—
21 mii
19 mii
17 mii
Active circulante
10 mii
25 mii
35 mii
35 mii
27 mii
16 mii
6.446
61 mii
76 mii
din care stocuri
1.010
5.658
6.155
6.155
6.155
15 mii
6.155
6.991
6.070
creanțe
10
10
10
10
10
10
236
27 mii
66 mii
casa și conturi la bănci
8.998
19 mii
29 mii
29 mii
21 mii
875
55
27 mii
3.740
Datorii
9.036
1.537
1.995
1.995
32 mii
17 mii
30 mii
47 mii
128 mii
Capitaluri proprii
982
23 mii
33 mii
33 mii
-4.979
-927
-2.523
33 mii
-35 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.