AXANT CONSTRUCTII SI MANAGEMENT SRL - CUI 38086263, București Sector 6 | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață
AXANT CONSTRUCTII SI MANAGEMENT SRL
CUI 38086263J2017014217403
SIMION MEHEDINȚI, bl. 115A, sc. 1, et. 5, ap. 30, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 396 mii lei, profit net 105 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
38086263
Nr. Registrul Comerțului
J2017014217403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 august 2017
EUID
ROONRC.J2017014217403
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.02.2022
TVA la încasare
Da
din 01.02.2022
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
396 mii lei
+7% față de 2024
Profit net
105 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
597 mii lei
Datorii
249 mii lei
Active totale
846 mii lei
Marjă netă
26,6%
Cifră / angajat
396 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 1.538 din 3.465 în județul București și locul 5.489 din 16.158 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Activitate principală: 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
1611Tăierea și rindeluirea lemnului
1612Prelucrarea și finisarea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1625Fabricarea de uși și ferestre din lemn
1627Finisarea articolelor din lemn
1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2370Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
44 mii
131 mii
180 mii
282 mii
325 mii
280 mii
361 mii
369 mii
396 mii
Venituri totale
45 mii
132 mii
181 mii
282 mii
325 mii
280 mii
368 mii
369 mii
397 mii
Cheltuieli totale
34 mii
67 mii
90 mii
200 mii
171 mii
177 mii
324 mii
280 mii
282 mii
Profit / pierdere brută
10 mii
65 mii
91 mii
82 mii
154 mii
104 mii
44 mii
89 mii
114 mii
Profit / pierdere netă
9.983
64 mii
89 mii
79 mii
151 mii
101 mii
41 mii
83 mii
105 mii
Număr mediu de angajați
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Active imobilizate
637
3.721
5.541
4.034
2.722
6.478
24 mii
668 mii
639 mii
Active circulante
41 mii
71 mii
135 mii
192 mii
314 mii
391 mii
404 mii
181 mii
208 mii
din care stocuri
—
—
—
—
—
—
—
37 mii
21 mii
creanțe
12 mii
13 mii
33 mii
49 mii
72 mii
45 mii
61 mii
54 mii
31 mii
casa și conturi la bănci
29 mii
58 mii
102 mii
143 mii
242 mii
347 mii
343 mii
91 mii
155 mii
Cheltuieli în avans
826
624
88
147
49
45
65
65
26
Datorii
33 mii
11 mii
2.804
4.498
2.263
10 mii
19 mii
358 mii
249 mii
Capitaluri proprii
10 mii
64 mii
138 mii
191 mii
315 mii
388 mii
409 mii
492 mii
597 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.