BAZALT TRANSILVANIA SRL - CUI 23771977, Cluj-Napoca | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață
BAZALT TRANSILVANIA SRL
CUI 23771977J12/1861/2008
Str. HENRI BARBUSSE, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 354 mii lei, pierdere netă 89 mii lei, 2 angajați.
Date de identificare
CUI
23771977
Nr. Registrul Comerțului
J12/1861/2008
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 aprilie 2008
EUID
ROONRC.J12/1861/2008
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 25.04.2008
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
354 mii lei
+1% față de 2024
Pierdere netă
89 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-193 mii lei
Datorii
553 mii lei
Active totale
360 mii lei
Marjă netă
-25,1%
Cifră / angajat
177 mii lei
Risc crescut
Clasament și firme similare
Locul 70 din 217 în județul Cluj și locul 731 din 2.149 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 05.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților
0220Exploatarea forestieră
0230Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
0891Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1629Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2370Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
2562Operațiuni de mecanică generală
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (154%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2018
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
155 mii
252 mii
329 mii
296 mii
350 mii
354 mii
Venituri totale
155 mii
252 mii
329 mii
296 mii
376 mii
354 mii
Cheltuieli totale
109 mii
316 mii
332 mii
410 mii
355 mii
438 mii
Profit / pierdere brută
45 mii
-64 mii
-2.990
-114 mii
21 mii
-84 mii
Profit / pierdere netă
43 mii
-66 mii
-6.277
-117 mii
16 mii
-89 mii
Număr mediu de angajați
1
3
1
2
2
2
Active imobilizate
1
—
—
—
47 mii
40 mii
Active circulante
351 mii
448 mii
886 mii
413 mii
275 mii
320 mii
din care stocuri
225 mii
268 mii
114 mii
108 mii
108 mii
179 mii
creanțe
118 mii
145 mii
676 mii
199 mii
112 mii
131 mii
casa și conturi la bănci
8.953
34 mii
95 mii
106 mii
56 mii
9.792
Cheltuieli în avans
—
—
—
78
14
167
Datorii
268 mii
443 mii
889 mii
533 mii
426 mii
553 mii
Capitaluri proprii
83 mii
4.581
-2.711
-119 mii
-104 mii
-193 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.