funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață
CONSULTORIA SRL
CUI 31041760J2012002736131
ION LUCA CARAGIALE, bl. L27, ap. 26, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 324 mii lei, profit net 46 mii lei, 2 angajați.
Date de identificare
CUI
31041760
Nr. Registrul Comerțului
J2012002736131
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 decembrie 2012
EUID
ROONRC.J2012002736131
Cod poștal
900167
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 04.03.2013
TVA la încasare
Da
din 04.03.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
20.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
324 mii lei
-43% față de 2024
Profit net
46 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
374 mii lei
Datorii
191 mii lei
Active totale
580 mii lei
Marjă netă
14,2%
Cifră / angajat
162 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 220 din 532 în județul Constanța și locul 6.589 din 16.154 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
28503/3/2019/a2124.02.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împ. măsurii de denunţare a mandatului conventional acordat în dosarul 19237/3/2023 (DUMITRU PUIU EUGEN)
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
4110Dezvoltare (promovare) imobiliară
4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
4213Construcția de poduri și tuneluri
4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4291Construcții hidrotehnice
4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
85 mii
52 mii
22 mii
145 mii
197 mii
257 mii
370 mii
268 mii
570 mii
324 mii
Venituri totale
85 mii
52 mii
22 mii
145 mii
197 mii
257 mii
370 mii
270 mii
616 mii
341 mii
Cheltuieli totale
86 mii
79 mii
97 mii
150 mii
171 mii
169 mii
182 mii
260 mii
450 mii
291 mii
Profit / pierdere brută
-820
-27 mii
-76 mii
-5.581
27 mii
89 mii
188 mii
9.958
166 mii
50 mii
Profit / pierdere netă
-2.197
-27 mii
-76 mii
-7.028
25 mii
86 mii
184 mii
7.677
155 mii
46 mii
Număr mediu de angajați
2
1
2
3
3
3
3
3
3
2
Active imobilizate
57 mii
70 mii
49 mii
67 mii
84 mii
67 mii
58 mii
264 mii
199 mii
226 mii
Active circulante
43 mii
31 mii
35 mii
52 mii
109 mii
69 mii
175 mii
158 mii
313 mii
347 mii
din care stocuri
66
—
—
1.585
2.681
5.449
5.773
6.047
5.804
5.844
creanțe
17 mii
28 mii
32 mii
33 mii
32 mii
34 mii
105 mii
102 mii
280 mii
284 mii
casa și conturi la bănci
27 mii
2.123
2.793
17 mii
75 mii
30 mii
65 mii
51 mii
28 mii
57 mii
Cheltuieli în avans
79
18
97
177
772
138
160
1.350
7.995
7.593
Datorii
99 mii
126 mii
185 mii
227 mii
277 mii
155 mii
68 mii
219 mii
169 mii
191 mii
Venituri în avans
—
—
—
—
—
—
—
31 mii
23 mii
15 mii
Capitaluri proprii
1.891
-25 mii
-101 mii
-108 mii
-83 mii
-18 mii
166 mii
174 mii
328 mii
374 mii
din care capital subscris vărsat
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.