COMUNA DENSUȘ, Sat Densuș, Comuna Densuș, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 590 mii lei, pierdere netă 43 mii lei, 8 angajați.
Date de identificare
CUI
18348246
Nr. Registrul Comerțului
J2006000176208
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 februarie 2006
EUID
ROONRC.J2006000176208
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.10.2024
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Haţeg
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
590 mii lei
+8% față de 2024
Pierdere netă
43 mii lei
Angajați (medie)
8
Capitaluri proprii
-77 mii lei
Datorii
170 mii lei
Active totale
93 mii lei
Marjă netă
-7,4%
Cifră / angajat
74 mii lei
Risc crescut
Clasament și firme similare
Locul 10 din 14 în județul Hunedoara și locul 453 din 796 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 07.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase
0129Cultivarea altor plante permanente
0210Silvicultură și alte activități forestiere
0220Exploatarea forestieră
0230Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
0240Activități de servicii anexe silviculturii
2016Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2361Fabricarea produselor din beton pentru construcții
3521Producția gazelor
3600Captarea, tratarea și distribuția apei
3811Colectarea deșeurilor nepericuloase
3821Recuperarea materialelor reciclabile
3900
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (183%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
220 mii
317 mii
226 mii
299 mii
299 mii
383 mii
294 mii
263 mii
549 mii
590 mii
Venituri totale
220 mii
317 mii
226 mii
300 mii
392 mii
383 mii
301 mii
283 mii
553 mii
590 mii
Cheltuieli totale
246 mii
390 mii
269 mii
243 mii
432 mii
309 mii
332 mii
314 mii
501 mii
634 mii
Profit / pierdere brută
-26 mii
-73 mii
-43 mii
57 mii
-40 mii
74 mii
-31 mii
-31 mii
52 mii
-43 mii
Profit / pierdere netă
-26 mii
-73 mii
-43 mii
57 mii
-40 mii
69 mii
-31 mii
-31 mii
43 mii
-43 mii
Număr mediu de angajați
4
6
7
6
8
6
4
5
7
8
Active imobilizate
58 mii
30 mii
2.187
31 mii
23 mii
15 mii
7.500
—
40 mii
43 mii
Active circulante
71 mii
39 mii
49 mii
51 mii
9.496
14 mii
15 mii
17 mii
59 mii
49 mii
din care stocuri
1.025
—
27
206
233
—
—
—
—
—
creanțe
69 mii
39 mii
49 mii
49 mii
8.953
13 mii
14 mii
16 mii
56 mii
39 mii
casa și conturi la bănci
632
56
415
2.278
310
725
602
108
2.637
10 mii
Datorii
113 mii
127 mii
151 mii
126 mii
116 mii
44 mii
68 mii
93 mii
132 mii
170 mii
Capitaluri proprii
16 mii
-57 mii
-100 mii
-44 mii
-84 mii
-15 mii
-46 mii
-77 mii
-34 mii
-77 mii
din care capital subscris vărsat
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
115 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.