ERBASU TRANSILVANIA S.A. - CUI 49085280, București Sector 1 | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA2 ani pe piață
ERBASU TRANSILVANIA S.A.
CUI 49085280J2023021129400
NICOLAE G. CARAMFIL, bl. XXIIA, sc. 1, et. 4, ap. 11, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 194 mil lei, profit net 20,2 mil lei, 16 angajați.
Date de identificare
CUI
49085280
Nr. Registrul Comerțului
J2023021129400
Formă juridică
SA
Data înregistrării
08 noiembrie 2023
EUID
ROONRC.J2023021129400
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 04.12.2023
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
28.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
194 mil lei
+312% față de 2024
Profit net
20,2 mil lei
Angajați (medie)
16
Capitaluri proprii
25,5 mil lei
Datorii
53,4 mil lei
Active totale
78,9 mil lei
Marjă netă
10,4%
Cifră / angajat
12,1 mil lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 22 din 2.930 în județul București și locul 49 din 20.522 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
3312Repararea și întreținerea mașinilor
3314Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
3831Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
3833Alte activități de eliminare a deșeurilor
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
4213Construcția de poduri și tuneluri
4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
19,2 mil
47,1 mil
194 mil
Venituri totale
19,2 mil
47,1 mil
194 mil
Cheltuieli totale
14,1 mil
26,1 mil
171 mil
Profit / pierdere brută
5,1 mil
21 mil
22,9 mil
Profit / pierdere netă
4,3 mil
18,4 mil
20,2 mil
Număr mediu de angajați
1
12
16
Active imobilizate
0
5.132
15,5 mil
Active circulante
17,2 mil
36,1 mil
63,4 mil
din care stocuri
0
3 mil
7,4 mil
creanțe
17,1 mil
32,9 mil
55,6 mil
casa și conturi la bănci
173 mii
231 mii
446 mii
Cheltuieli în avans
—
187
—
Datorii
12,8 mil
17,7 mil
53,4 mil
Provizioane
—
—
19 mii
Capitaluri proprii
4,4 mil
18,4 mil
25,5 mil
din care capital subscris vărsat
49 mii
—
90 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.