ESSITY ROMANIA SRL - CUI 9423101, București Sector 1 | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA29 ani pe piață
ESSITY ROMANIA SRL
CUI 9423101J1997002520403
POLONĂ, et. 4, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 404 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 37 angajați.
Date de identificare
CUI
9423101
Nr. Registrul Comerțului
J1997002520403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 aprilie 1997
EUID
ROONRC.J1997002520403
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.12.2009
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.11.2026
Organ fiscal competent: Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
404 mil lei
+6% față de 2024
Profit net
1,4 mil lei
Angajați (medie)
37
Capitaluri proprii
21,5 mil lei
Datorii
50,8 mil lei
Active totale
72,3 mil lei
Marjă netă
0,3%
Cifră / angajat
10,9 mil lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 3 din 485 în județul București și locul 5 din 1.491 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
1396Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1399Fabricarea altor articole textile n.c.a.
1520Fabricarea încălțămintei
1711Fabricarea celulozei
1712Fabricarea hârtiei și cartonului
1722Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
1725Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1812Alte activități de tipărire n.c.a.
2041Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2042Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2225Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
175 mil
201 mil
216 mil
239 mil
249 mil
274 mil
320 mil
365 mil
382 mil
404 mil
Venituri totale
175 mil
201 mil
217 mil
241 mil
250 mil
275 mil
322 mil
367 mil
384 mil
405 mil
Cheltuieli totale
168 mil
188 mil
204 mil
224 mil
231 mil
278 mil
328 mil
364 mil
378 mil
400 mil
Profit / pierdere brută
7,5 mil
12,9 mil
13,6 mil
16,7 mil
18,8 mil
-2,9 mil
-5,6 mil
3,3 mil
5,4 mil
5,4 mil
Profit / pierdere netă
6,2 mil
10,8 mil
11,4 mil
14 mil
15,9 mil
-2,9 mil
-5,6 mil
3,3 mil
1,8 mil
1,4 mil
Număr mediu de angajați
31
31
—
33
35
33
34
37
37
37
Active imobilizate
5 mil
6,3 mil
6,2 mil
6,1 mil
4,7 mil
4,8 mil
4,8 mil
4,9 mil
4,9 mil
4,9 mil
Active circulante
56 mil
70,3 mil
84,3 mil
60,2 mil
77,6 mil
86,3 mil
70,3 mil
79,7 mil
65,8 mil
67,4 mil
din care stocuri
2 mil
2,7 mil
2 mil
2,7 mil
3,4 mil
2,4 mil
5,7 mil
4,7 mil
4,6 mil
6,3 mil
creanțe
47,2 mil
55,8 mil
78,3 mil
34,9 mil
68,8 mil
73,9 mil
61,6 mil
75 mil
61,2 mil
61,2 mil
casa și conturi la bănci
6,8 mil
11,7 mil
3,9 mil
22,6 mil
5,3 mil
9,9 mil
3 mil
7.152
—
—
Cheltuieli în avans
12 mii
11 mii
11 mii
12 mii
13 mii
4.159
13 mii
11 mii
14 mii
12 mii
Datorii
25,4 mil
30,7 mil
32,4 mil
34,6 mil
33 mil
45,4 mil
50,1 mil
56,2 mil
50,6 mil
50,8 mil
Provizioane
—
—
—
—
—
—
136 mii
—
—
—
Capitaluri proprii
35,6 mil
45,9 mil
58,1 mil
31,7 mil
49,3 mil
45,6 mil
24,8 mil
28,4 mil
20,2 mil
21,5 mil
din care capital subscris vărsat
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
15,3 mil
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.