funcțiunePlătitor TVATVA la încasare24 ani pe piață
EURO-MAR SRL
CUI 14696558J2002000391045
Str. IASILOR, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 368 mii lei, 3 angajați.
Date de identificare
CUI
14696558
Nr. Registrul Comerțului
J2002000391045
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 iunie 2002
EUID
ROONRC.J2002000391045
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.12.2005
TVA la încasare
Da
din 01.01.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1,3 mil lei
+9% față de 2024
Profit net
368 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
2,5 mil lei
Datorii
273 mii lei
Active totale
3,1 mil lei
Marjă netă
27,7%
Cifră / angajat
442 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 11 din 16 în județul Bacău și locul 587 din 1.097 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție
0170Vânătoare, capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
0230Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
0240Activități de servicii anexe silviculturii
1052Fabricarea înghețatei
1085Fabricarea de mâncăruri preparate
1107Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
1820Reproducerea înregistrărilor
2011Fabricarea gazelor industriale
2041Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2522Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
931 mii
750 mii
913 mii
879 mii
710 mii
1,4 mil
1,1 mil
1 mil
1,2 mil
1,3 mil
Venituri totale
934 mii
752 mii
985 mii
921 mii
740 mii
1,4 mil
1,1 mil
1,1 mil
1,3 mil
1,4 mil
Cheltuieli totale
908 mii
662 mii
636 mii
823 mii
646 mii
1,2 mil
793 mii
727 mii
897 mii
965 mii
Profit / pierdere brută
27 mii
91 mii
349 mii
98 mii
94 mii
191 mii
337 mii
348 mii
356 mii
403 mii
Profit / pierdere netă
21 mii
77 mii
339 mii
90 mii
90 mii
178 mii
326 mii
339 mii
320 mii
368 mii
Număr mediu de angajați
12
5
3
3
4
3
3
3
3
3
Active imobilizate
1,3 mil
1,3 mil
1,4 mil
1,4 mil
1,3 mil
1,3 mil
1,2 mil
2,2 mil
2 mil
2 mil
Active circulante
936 mii
789 mii
1,1 mil
1,2 mil
1,3 mil
906 mii
1,3 mil
616 mii
943 mii
1,1 mil
din care stocuri
20 mii
32 mii
73 mii
69 mii
50 mii
23 mii
45 mii
48 mii
56 mii
66 mii
creanțe
827 mii
727 mii
756 mii
732 mii
722 mii
209 mii
652 mii
312 mii
430 mii
348 mii
casa și conturi la bănci
89 mii
31 mii
276 mii
301 mii
481 mii
605 mii
502 mii
256 mii
456 mii
711 mii
Cheltuieli în avans
55 mii
44 mii
33 mii
25 mii
8.816
177
391
21 mii
—
—
Datorii
920 mii
909 mii
999 mii
976 mii
914 mii
711 mii
178 mii
247 mii
216 mii
273 mii
Venituri în avans
—
—
—
—
—
—
480 mii
439 mii
397 mii
356 mii
Capitaluri proprii
1,4 mil
1,2 mil
1,6 mil
1,7 mil
1,7 mil
1,5 mil
1,8 mil
2,1 mil
2,3 mil
2,5 mil
din care capital subscris vărsat
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
367 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.