FERSIN FORTE SRL - CUI 28135105, Constanța – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață
FERSIN FORTE SRL
CUI 28135105J2011000520139
B-dul ALEXANDRU LĂPUȘNEANU, bl. LE2, sc. B, et. 6, ap. 38, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 290 mii lei, pierdere netă 14 mii lei, 3 angajați.
Date de identificare
CUI
28135105
Nr. Registrul Comerțului
J2011000520139
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011000520139
Cod poștal
900196
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 08.03.2011
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
290 mii lei
+46% față de 2024
Pierdere netă
14 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-884 mii lei
Datorii
957 mii lei
Active totale
73 mii lei
Marjă netă
-4,8%
Cifră / angajat
97 mii lei
Risc crescut
Clasament și firme similare
Locul 31 din 52 în județul Constanța și locul 359 din 797 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 06.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
4622Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
4623Comerț cu ridicata al animalelor vii
4624Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
4644Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
4645Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
4646Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
4647Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
4648Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (1303%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
132 mii
160 mii
116 mii
134 mii
119 mii
126 mii
266 mii
246 mii
199 mii
290 mii
Venituri totale
133 mii
160 mii
116 mii
134 mii
120 mii
126 mii
266 mii
246 mii
199 mii
290 mii
Cheltuieli totale
205 mii
215 mii
192 mii
234 mii
167 mii
254 mii
337 mii
349 mii
259 mii
301 mii
Profit / pierdere brută
-72 mii
-55 mii
-76 mii
-100 mii
-48 mii
-128 mii
-71 mii
-103 mii
-61 mii
-11 mii
Profit / pierdere netă
-73 mii
-56 mii
-77 mii
-101 mii
-49 mii
-128 mii
-73 mii
-105 mii
-63 mii
-14 mii
Număr mediu de angajați
4
3
3
3
2
2
3
3
3
3
Active imobilizate
90 mii
61 mii
69 mii
51 mii
33 mii
15 mii
4.615
53 mii
38 mii
33 mii
Active circulante
11 mii
43 mii
12 mii
19 mii
25 mii
15 mii
110 mii
43 mii
17 mii
40 mii
din care stocuri
—
—
—
—
—
—
—
1.872
—
895
creanțe
1.400
27 mii
2.375
11 mii
2.917
9.261
22 mii
9.383
2.420
5.173
casa și conturi la bănci
9.617
16 mii
10 mii
8.578
22 mii
6.171
88 mii
31 mii
14 mii
34 mii
Datorii
319 mii
379 mii
432 mii
523 mii
559 mii
659 mii
817 mii
903 mii
924 mii
957 mii
Capitaluri proprii
-218 mii
-274 mii
-351 mii
-452 mii
-501 mii
-629 mii
-702 mii
-807 mii
-870 mii
-884 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.