GBTECH MELOR SRL - CUI 37362042, București Sector 2 | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare6 ani pe piață
GBTECH MELOR SRL
CUI 37362042J2020007984400
TUZLA, bl. L, ap. L4, București Sectorul 2, București
În 2024: cifra de afaceri 435 mii lei, pierdere netă 188 mii lei.
Date de identificare
CUI
37362042
Nr. Registrul Comerțului
J2020007984400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 iulie 2020
EUID
ROONRC.J2020007984400
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 02.08.2017
TVA la încasare
Da
din 02.08.2017
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2024
Cifra de afaceri
435 mii lei
-61% față de 2023
Pierdere netă
188 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
2,6 mil lei
Datorii
3,1 mil lei
Active totale
5,7 mil lei
Marjă netă
-43,3%
Risc mediu
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024; cifra de afaceri a scăzut cu 61% față de 2023.
Clasament și firme similare
Locul 1.910 din 4.462 în județul București și locul 5.670 din 15.120 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 07.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
4110Dezvoltare (promovare) imobiliară
4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4321Lucrări de instalații electrice
4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
4329Alte lucrări de instalații pentru construcții
4331Lucrări de ipsoserie
4332Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Cifra de afaceri netă
564 mii
1,3 mil
690 mii
1,1 mil
1,1 mil
1,3 mil
1,1 mil
435 mii
Venituri totale
572 mii
1,3 mil
707 mii
1,1 mil
1,1 mil
1,3 mil
1,2 mil
441 mii
Cheltuieli totale
207 mii
621 mii
319 mii
787 mii
418 mii
362 mii
432 mii
629 mii
Profit / pierdere brută
365 mii
659 mii
388 mii
285 mii
713 mii
974 mii
745 mii
-188 mii
Profit / pierdere netă
358 mii
647 mii
381 mii
275 mii
702 mii
957 mii
623 mii
-188 mii
Număr mediu de angajați
1
1
1
1
1
1
1
—
Active imobilizate
72 mii
62 mii
2,1 mil
3,3 mil
3,1 mil
3,2 mil
3,4 mil
5,1 mil
Active circulante
442 mii
965 mii
561 mii
572 mii
673 mii
762 mii
686 mii
611 mii
creanțe
166 mii
723 mii
318 mii
510 mii
609 mii
548 mii
565 mii
565 mii
casa și conturi la bănci
276 mii
241 mii
243 mii
61 mii
63 mii
166 mii
121 mii
46 mii
Cheltuieli în avans
2.401
421
2.382
4.853
3.234
5.415
24 mii
8.629
Datorii
159 mii
23 mii
1,3 mil
2,2 mil
1,5 mil
1,9 mil
1,3 mil
3,1 mil
Capitaluri proprii
358 mii
1 mil
1,4 mil
1,7 mil
2,4 mil
2,1 mil
2,8 mil
2,6 mil
din care capital subscris vărsat
200
210
210
210
210
210
210
210
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.