GEROBIUS GRUP SRL - CUI 27417930, Iași – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață
GEROBIUS GRUP SRL
CUI 27417930J22/1276/2010
Str. GEORGE LESNEA, et. P, Municipiul Iași, Iași
În 2024: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 11 mii lei, 7 angajați.
Date de identificare
CUI
27417930
Nr. Registrul Comerțului
J22/1276/2010
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 septembrie 2010
EUID
ROONRC.J22/1276/2010
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 11.11.2013
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
02.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2024
Cifra de afaceri
1,9 mil lei
-10% față de 2023
Profit net
11 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
74 mii lei
Datorii
843 mii lei
Active totale
917 mii lei
Marjă netă
0,6%
Cifră / angajat
271 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 5 din 15 în județul Iași și locul 56 din 280 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4311 – Lucrări de demolare a construcțiilor.
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
5975/2/202621.09.2026
suspendare executare act administrativ ORD.1983/2025
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
4904/2/202629.07.2026
anulare act administrativ ORD.1983/2025
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4311 – Lucrări de demolare a construcțiilor
0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
3101Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
3102Fabricarea de mobilă pentru bucătării
3109Fabricarea de mobilă n.c.a.
3311Repararea articolelor fabricate din metal
3314Repararea echipamentelor electrice
3317Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
3319Repararea altor echipamente
4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 92% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2022
2023
2024
Cifra de afaceri netă
789 mii
691 mii
1 mil
837 mii
997 mii
1,9 mil
2,1 mil
1,9 mil
Venituri totale
789 mii
691 mii
1,1 mil
911 mii
1 mil
1,9 mil
2,1 mil
2,1 mil
Cheltuieli totale
685 mii
497 mii
710 mii
774 mii
790 mii
1,6 mil
1,9 mil
2 mil
Profit / pierdere brută
104 mii
195 mii
345 mii
137 mii
228 mii
279 mii
170 mii
74 mii
Profit / pierdere netă
88 mii
178 mii
334 mii
129 mii
218 mii
261 mii
149 mii
11 mii
Număr mediu de angajați
5
6
5
5
5
7
7
7
Active imobilizate
11 mii
88 mii
113 mii
152 mii
330 mii
613 mii
645 mii
683 mii
Active circulante
373 mii
469 mii
383 mii
243 mii
352 mii
439 mii
483 mii
234 mii
din care stocuri
199 mii
199 mii
-1.372
0
—
—
—
—
creanțe
109 mii
88 mii
90 mii
111 mii
116 mii
373 mii
442 mii
216 mii
casa și conturi la bănci
65 mii
183 mii
294 mii
132 mii
236 mii
66 mii
40 mii
19 mii
Cheltuieli în avans
183
—
—
3.905
42 mii
28 mii
9.540
—
Datorii
290 mii
286 mii
68 mii
180 mii
432 mii
798 mii
926 mii
843 mii
Capitaluri proprii
93 mii
271 mii
427 mii
219 mii
292 mii
282 mii
212 mii
74 mii
din care capital subscris vărsat
500
500
500
500
500
500
500
500
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.