funcțiunePlătitor TVATVA la încasare8 ani pe piață
GIOTRADE S.R.L.
CUI 38910011J2018000385292
MĂRĂȘEȘTI, bl. 5D, sc. A, et. 3, ap. 11, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 811 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
38910011
Nr. Registrul Comerțului
J2018000385292
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 februarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000385292
Cod poștal
100276
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 08.07.2019
TVA la încasare
Da
din 01.04.2026
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1,2 mil lei
-25% față de 2024
Profit net
811 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
811 mii lei
Datorii
381 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
69,9%
Cifră / angajat
1,2 mil lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 37 din 211 în județul Prahova și locul 1.324 din 6.724 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
4613Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
4616Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
4619Intermedieri în comerțul cu produse diverse
4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
4634Comerț cu ridicata al băuturilor
4635Comerț cu ridicata al produselor din tutun
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
103 mii
198 mii
190 mii
364 mii
629 mii
792 mii
1,6 mil
1,2 mil
Venituri totale
103 mii
198 mii
193 mii
364 mii
634 mii
809 mii
1,6 mil
1,2 mil
Cheltuieli totale
49 mii
129 mii
95 mii
95 mii
86 mii
421 mii
127 mii
238 mii
Profit / pierdere brută
54 mii
68 mii
98 mii
268 mii
548 mii
388 mii
1,5 mil
959 mii
Profit / pierdere netă
53 mii
66 mii
96 mii
258 mii
534 mii
380 mii
1,4 mil
811 mii
Număr mediu de angajați
1
1
1
1
1
1
1
1
Active imobilizate
20
74 mii
59 mii
37 mii
12 mii
74 mii
51 mii
140 mii
Active circulante
56 mii
67 mii
43 mii
335 mii
540 mii
462 mii
1,4 mil
1,1 mil
creanțe
9.490
—
2.019
16 mii
107 mii
118 mii
1,2 mil
833 mii
casa și conturi la bănci
46 mii
67 mii
41 mii
253 mii
366 mii
195 mii
75 mii
7.083
Datorii
2.584
21 mii
5.028
18 mii
17 mii
24 mii
44 mii
381 mii
Capitaluri proprii
53 mii
119 mii
96 mii
354 mii
534 mii
511 mii
1,4 mil
811 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.