funcțiunePlătitor TVATVA la încasare12 ani pe piață
GURĂU & GURĂU SRL
CUI 18109931J2013003548235
MOLIDULUI, Sat Tamași, Comuna Corbeanca, Ilfov
În 2024: cifra de afaceri 811 mii lei, profit net 346 mii lei, 3 angajați.
Date de identificare
CUI
18109931
Nr. Registrul Comerțului
J2013003548235
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 noiembrie 2013
EUID
ROONRC.J2013003548235
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 11.11.2005
TVA la încasare
Da
din 01.01.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Date financiare 2024
Cifra de afaceri
811 mii lei
+10% față de 2023
Profit net
346 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
346 mii lei
Datorii
394 mii lei
Active totale
740 mii lei
Marjă netă
42,7%
Cifră / angajat
270 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 129 din 1.012 în județul Ilfov și locul 1.815 din 11.192 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
4110Dezvoltare (promovare) imobiliară
4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
4619Intermedieri în comerțul cu produse diverse
4651Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
4652Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
4665Comerț cu ridicata al mobilei de birou
4666Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
4799Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
5629Alte servicii de alimentație n.c.a.
5811
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Cifra de afaceri netă
163 mii
170 mii
344 mii
368 mii
459 mii
663 mii
600 mii
740 mii
811 mii
Venituri totale
164 mii
171 mii
344 mii
368 mii
459 mii
663 mii
601 mii
804 mii
811 mii
Cheltuieli totale
90 mii
78 mii
107 mii
175 mii
119 mii
147 mii
281 mii
476 mii
389 mii
Profit / pierdere brută
74 mii
93 mii
237 mii
194 mii
340 mii
516 mii
320 mii
328 mii
422 mii
Profit / pierdere netă
71 mii
91 mii
234 mii
189 mii
337 mii
511 mii
314 mii
271 mii
346 mii
Număr mediu de angajați
1
1
—
2
2
2
3
3
3
Active imobilizate
7.962
5.745
7.677
2.320
2.251
97 mii
121 mii
160 mii
215 mii
Active circulante
296 mii
229 mii
309 mii
228 mii
374 mii
547 mii
439 mii
443 mii
523 mii
din care stocuri
150
—
—
-168
—
—
—
—
—
creanțe
141 mii
42 mii
143 mii
127 mii
349 mii
475 mii
310 mii
391 mii
479 mii
casa și conturi la bănci
155 mii
187 mii
166 mii
102 mii
25 mii
12 mii
130 mii
53 mii
45 mii
Cheltuieli în avans
2.805
268
595
640
425
396
10
1.224
1.206
Datorii
19 mii
18 mii
30 mii
42 mii
36 mii
133 mii
246 mii
334 mii
394 mii
Capitaluri proprii
288 mii
217 mii
288 mii
189 mii
341 mii
511 mii
315 mii
271 mii
346 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.