HIDRO MECANICA CONSTRUCT S.R.L. - CUI 41540156, Ploiești | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA7 ani pe piață
HIDRO MECANICA CONSTRUCT S.R.L.
CUI 41540156J2019002638296
GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, et. P, ap. 1, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 47 mii lei, pierdere netă 224 mii lei, 2 angajați.
Date de identificare
CUI
41540156
Nr. Registrul Comerțului
J2019002638296
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 august 2019
EUID
ROONRC.J2019002638296
Cod poștal
100010
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 03.09.2019
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
47 mii lei
-80% față de 2024
Pierdere netă
224 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
5 mil lei
Datorii
1,8 mil lei
Active totale
6,8 mil lei
Marjă netă
-480,5%
Cifră / angajat
23 mii lei
Risc mediu
Clasament și firme similare
Locul 686 din 757 în județul Prahova și locul 17.941 din 20.363 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 19.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
0161Activități auxiliare pentru producția vegetală
0163Activități după recoltare și pregătirea semințelor
0210Silvicultură și alte activități forestiere
0220Exploatarea forestieră
0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
0893Extracția sării
0899Alte activități extractive n.c.a.
1320Producția de țesături
1611Tăierea și rindeluirea lemnului
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 80% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
917 mii
1,5 mil
4 mil
851 mii
2,8 mil
231 mii
47 mii
Venituri totale
917 mii
1,5 mil
4 mil
851 mii
2,9 mil
231 mii
97 mii
Cheltuieli totale
482 mii
1,3 mil
523 mii
838 mii
1,2 mil
432 mii
320 mii
Profit / pierdere brută
434 mii
186 mii
3,5 mil
14 mii
1,7 mil
-201 mii
-224 mii
Profit / pierdere netă
425 mii
173 mii
3,4 mil
5.069
1,6 mil
-201 mii
-224 mii
Număr mediu de angajați
6
8
5
5
6
3
2
Active imobilizate
93 mii
88 mii
2,8 mil
2,9 mil
2,9 mil
5 mil
4,9 mil
Active circulante
491 mii
586 mii
1,7 mil
1,2 mil
2,8 mil
2,1 mil
2 mil
din care stocuri
168
6.892
17 mii
434 mii
98 mii
103 mii
103 mii
creanțe
446 mii
22 mii
1,6 mil
463 mii
2,5 mil
1,8 mil
1,8 mil
casa și conturi la bănci
45 mii
557 mii
77 mii
275 mii
291 mii
211 mii
28 mii
Cheltuieli în avans
—
27 mii
58 mii
75 mii
3.663
6.345
—
Datorii
159 mii
103 mii
494 mii
61 mii
214 mii
1,8 mil
1,8 mil
Capitaluri proprii
425 mii
598 mii
4 mil
4 mil
5,5 mil
5,3 mil
5 mil
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.