În 2025: cifra de afaceri 349 mil lei, profit net 36,6 mil lei, 719 angajați.
Date de identificare
CUI
12447070
Nr. Registrul Comerțului
J1999000725040
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 noiembrie 1999
EUID
ROONRC.J1999000725040
Cod poștal
605200
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 30.11.1999
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.11.2026
Organ fiscal competent: Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
349 mil lei
+15% față de 2024
Profit net
36,6 mil lei
Angajați (medie)
719
Capitaluri proprii
249 mil lei
Datorii
22,7 mil lei
Active totale
273 mil lei
Marjă netă
10,5%
Cifră / angajat
485 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 1 din 4 în județul Bacău și locul 4 din 71 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1621 – Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 1621 – Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
1611Tăierea și rindeluirea lemnului
1612Prelucrarea și finisarea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1626Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1627Finisarea articolelor din lemn
1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
3100Fabricarea de mobilă
3312Repararea și întreținerea mașinilor
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
253 mil
267 mil
291 mil
296 mil
275 mil
412 mil
431 mil
340 mil
304 mil
349 mil
Venituri totale
256 mil
274 mil
296 mil
294 mil
284 mil
437 mil
428 mil
345 mil
309 mil
365 mil
Cheltuieli totale
231 mil
244 mil
264 mil
256 mil
251 mil
353 mil
350 mil
305 mil
276 mil
326 mil
Profit / pierdere brută
24,6 mil
30,5 mil
31,8 mil
38,4 mil
32,2 mil
83,9 mil
78,2 mil
39,3 mil
33,5 mil
38,9 mil
Profit / pierdere netă
21,4 mil
26,6 mil
28,4 mil
33,4 mil
28,2 mil
73,9 mil
69,3 mil
35,6 mil
31 mil
36,6 mil
Număr mediu de angajați
724
695
690
681
670
782
777
735
698
719
Active imobilizate
98,5 mil
111 mil
106 mil
102 mil
130 mil
135 mil
148 mil
148 mil
144 mil
113 mil
Active circulante
60,3 mil
71,3 mil
82,1 mil
83,4 mil
93,3 mil
145 mil
143 mil
181 mil
164 mil
160 mil
din care stocuri
46 mil
53,7 mil
58,6 mil
52,4 mil
48,9 mil
78,6 mil
78,2 mil
55,3 mil
62,8 mil
76,9 mil
creanțe
12,6 mil
11,5 mil
19,1 mil
11,2 mil
12 mil
49,5 mil
53,4 mil
121 mil
101 mil
82,6 mil
casa și conturi la bănci
1,7 mil
6,1 mil
4,4 mil
19,8 mil
32,4 mil
17,3 mil
11,5 mil
4,1 mil
210 mii
145 mii
Cheltuieli în avans
58 mii
46 mii
42 mii
111 mii
245 mii
47 mii
95 mii
97 mii
93 mii
142 mii
Datorii
52,5 mil
49,1 mil
46,5 mil
28,6 mil
28,9 mil
28,5 mil
17,9 mil
18,9 mil
16,5 mil
22,7 mil
Venituri în avans
—
—
—
—
2 mil
9,7 mil
574 mii
1,3 mil
1,2 mil
939 mii
Provizioane
130 mii
334 mii
927 mii
156 mii
436 mii
396 mii
750 mii
383 mii
506 mii
425 mii
Capitaluri proprii
106 mil
133 mil
141 mil
156 mil
193 mil
242 mil
272 mil
308 mil
289 mil
249 mil
din care capital subscris vărsat
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
1 mil
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.