funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață
IMOMAX S.A.
CUI 18384320J2006000516127
REPUBLICII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 111 mii lei, pierdere netă 318 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
18384320
Nr. Registrul Comerțului
J2006000516127
Formă juridică
SA
Data înregistrării
15 februarie 2006
EUID
ROONRC.J2006000516127
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 20.02.2006
TVA la încasare
Da
din 01.01.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
111 mii lei
-91% față de 2024
Pierdere netă
318 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1,7 mil lei
Datorii
422 mii lei
Active totale
2,1 mil lei
Marjă netă
-285,8%
Cifră / angajat
111 mii lei
Risc mediu
Clasament și firme similare
Locul 669 din 942 în județul Cluj și locul 10.073 din 14.673 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 07.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
4213Construcția de poduri și tuneluri
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4321Lucrări de instalații electrice
4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
4323Lucrări de izolații
4324Alte lucrări de instalații pentru construcții
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 91% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
327 mii
40 mii
28 mii
8.640
163 mii
156 mii
53 mii
60 mii
1,2 mil
111 mii
Venituri totale
342 mii
1,6 mil
445 mii
86 mii
248 mii
253 mii
100 mii
1,1 mil
1,3 mil
131 mii
Cheltuieli totale
127 mii
261 mii
443 mii
91 mii
239 mii
267 mii
189 mii
176 mii
1,1 mil
449 mii
Profit / pierdere brută
215 mii
1,3 mil
2.126
-4.859
8.524
-14 mii
-89 mii
903 mii
235 mii
-318 mii
Profit / pierdere netă
211 mii
1,3 mil
-2.124
-7.354
1.203
-21 mii
-91 mii
892 mii
202 mii
-318 mii
Număr mediu de angajați
4
3
1
1
0
0
0
1
1
1
Active imobilizate
25 mii
803 mii
911 mii
1.000 mii
1,1 mil
1,2 mil
1,1 mil
1,5 mil
1,9 mil
1,8 mil
Active circulante
171 mii
692 mii
357 mii
254 mii
180 mii
156 mii
34 mii
591 mii
162 mii
109 mii
din care stocuri
82 mii
82 mii
56 mii
78 mii
571
—
—
—
—
—
creanțe
70 mii
206 mii
181 mii
168 mii
170 mii
152 mii
33 mii
575 mii
100 mii
103 mii
casa și conturi la bănci
151
85 mii
20 mii
731
2.238
3.798
529
5.539
62 mii
5.395
Cheltuieli în avans
—
—
—
—
—
—
—
—
—
190 mii
Datorii
40 mii
25 mii
21 mii
44 mii
102 mii
211 mii
69 mii
473 mii
217 mii
422 mii
Venituri în avans
—
—
—
—
74 mii
—
—
—
—
—
Capitaluri proprii
156 mii
1,5 mil
1,2 mil
1,2 mil
1,1 mil
1,1 mil
1 mil
1,7 mil
1,9 mil
1,7 mil
din care capital subscris vărsat
400
400
400
400
400
400
400
400
400
110 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.