INVENTIVE PLUS S.R.L. - CUI 37119745, Ostratu (com. Corbeanca) | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață
INVENTIVE PLUS S.R.L.
CUI 37119745J2017000738237
PRIMĂVERII, Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 274 mii lei, 4 angajați.
Date de identificare
CUI
37119745
Nr. Registrul Comerțului
J2017000738237
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 februarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000738237
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.07.2022
TVA la încasare
Da
din 01.01.2024
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
reactivat 15.10.2020
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
10.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
2,9 mil lei
+42% față de 2024
Profit net
274 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
720 mii lei
Datorii
485 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
9,6%
Cifră / angajat
717 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 70 din 982 în județul Ilfov și locul 700 din 12.581 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 08.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
1812Alte activități de tipărire n.c.a.
4614Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
4616Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
4619Intermedieri în comerțul cu produse diverse
4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
4643Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
17 mii
—
175 mii
28 mii
146 mii
163 mii
290 mii
2 mil
2,9 mil
Venituri totale
17 mii
0
176 mii
28 mii
146 mii
163 mii
290 mii
2 mil
2,9 mil
Cheltuieli totale
40 mii
-3.582
175 mii
9.412
42 mii
47 mii
166 mii
1,7 mil
2,5 mil
Profit / pierdere brută
-23 mii
3.582
1.249
19 mii
104 mii
115 mii
124 mii
355 mii
337 mii
Profit / pierdere netă
-23 mii
3.582
-508
18 mii
100 mii
111 mii
103 mii
291 mii
274 mii
Număr mediu de angajați
1
1
2
1
—
—
2
3
4
Active imobilizate
33
—
—
—
—
80 mii
65 mii
371 mii
467 mii
Active circulante
9.583
1.635
1.572
6.504
109 mii
167 mii
276 mii
544 mii
716 mii
din care stocuri
—
—
109
109
—
545
—
—
41 mii
creanțe
9.309
—
-44
3
849
4.396
131 mii
507 mii
410 mii
casa și conturi la bănci
274
1.635
1.507
6.392
108 mii
162 mii
145 mii
37 mii
266 mii
Cheltuieli în avans
276
—
—
—
—
—
1.591
—
22 mii
Datorii
33 mii
21 mii
21 mii
8.063
11 mii
38 mii
117 mii
399 mii
485 mii
Capitaluri proprii
-23 mii
-19 mii
-20 mii
-1.559
98 mii
209 mii
225 mii
516 mii
720 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.