JAPAN TOOL GROUP SRL - CUI 36050522, Sibiu – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață
JAPAN TOOL GROUP SRL
CUI 36050522J2016000665325
ISLAZULUI, sc. A, ap. M3, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 171 mii lei, 2 angajați.
Date de identificare
CUI
36050522
Nr. Registrul Comerțului
J2016000665325
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 mai 2016
EUID
ROONRC.J2016000665325
Cod poștal
550145
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 31.05.2016
TVA la încasare
Da
din 01.02.2017
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
02.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1,8 mil lei
+4% față de 2024
Profit net
171 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
174 mii lei
Datorii
342 mii lei
Active totale
516 mii lei
Marjă netă
9,6%
Cifră / angajat
893 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 10 din 22 în județul Sibiu și locul 180 din 413 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4662 – Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4662 – Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
3312Repararea și întreținerea mașinilor
3313Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
3314Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
3319Repararea și întreținerea altor echipamente
3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
176 mii
396 mii
445 mii
1,2 mil
1,2 mil
965 mii
1,2 mil
1,3 mil
1,7 mil
1,8 mil
Venituri totale
177 mii
396 mii
461 mii
1,2 mil
1,2 mil
967 mii
1,2 mil
1,3 mil
1,8 mil
1,8 mil
Cheltuieli totale
135 mii
313 mii
421 mii
1 mil
987 mii
812 mii
974 mii
1,1 mil
1,4 mil
1,6 mil
Profit / pierdere brută
42 mii
83 mii
40 mii
230 mii
208 mii
155 mii
230 mii
238 mii
341 mii
215 mii
Profit / pierdere netă
38 mii
79 mii
36 mii
218 mii
197 mii
146 mii
219 mii
228 mii
289 mii
171 mii
Număr mediu de angajați
1
1
2
2
2
2
2
2
2
2
Active imobilizate
14 mii
13 mii
73 mii
50 mii
25 mii
55 mii
105 mii
86 mii
222 mii
135 mii
Active circulante
101 mii
161 mii
174 mii
413 mii
264 mii
286 mii
550 mii
384 mii
693 mii
377 mii
din care stocuri
20 mii
47 mii
80 mii
100 mii
77 mii
106 mii
136 mii
162 mii
175 mii
217 mii
creanțe
75 mii
95 mii
89 mii
284 mii
127 mii
115 mii
314 mii
151 mii
492 mii
120 mii
casa și conturi la bănci
6.148
20 mii
5.438
29 mii
60 mii
64 mii
100 mii
72 mii
26 mii
39 mii
Cheltuieli în avans
860
1.047
946
314
503
2.946
1.564
2.471
2.167
4.247
Datorii
78 mii
78 mii
207 mii
232 mii
84 mii
190 mii
428 mii
203 mii
622 mii
342 mii
Venituri în avans
—
—
5.423
2.837
251
—
4.875
3.375
1.875
375
Capitaluri proprii
38 mii
96 mii
36 mii
229 mii
205 mii
154 mii
223 mii
266 mii
293 mii
174 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.