ZAHARIA STANCU, et. P, ap. 1, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 20,4 mil lei, profit net 355 mii lei, 2 angajați.
Date de identificare
CUI
38933317
Nr. Registrul Comerțului
J2019001539082
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J2019001539082
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.06.2018
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
20,4 mil lei
+3% față de 2024
Profit net
355 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
2 mil lei
Active totale
3 mil lei
Marjă netă
1,7%
Cifră / angajat
10,2 mil lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 10 din 122 în județul Brașov și locul 297 din 4.075 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
4213Construcția de poduri și tuneluri
4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4321
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
4,3 mil
20,8 mil
27,8 mil
22,7 mil
32,9 mil
25,9 mil
19,8 mil
20,4 mil
Venituri totale
4,3 mil
20,8 mil
27,8 mil
22,7 mil
32,9 mil
25,9 mil
19,8 mil
20,4 mil
Cheltuieli totale
3,9 mil
20,2 mil
27 mil
22,4 mil
31,9 mil
25,1 mil
19,3 mil
20 mil
Profit / pierdere brută
405 mii
629 mii
765 mii
333 mii
937 mii
838 mii
501 mii
401 mii
Profit / pierdere netă
346 mii
531 mii
663 mii
292 mii
826 mii
742 mii
436 mii
355 mii
Număr mediu de angajați
28
1
3
6
5
3
2
2
Active imobilizate
3.584
2.859
400
—
—
—
—
—
Active circulante
2,4 mil
4,1 mil
5,8 mil
4,2 mil
7,1 mil
4,6 mil
3 mil
3 mil
din care stocuri
638 mii
43 mii
307 mii
2,9 mil
5,5 mil
3,5 mil
2,1 mil
843 mii
creanțe
1,2 mil
3,8 mil
5,4 mil
1,3 mil
1,3 mil
1,2 mil
768 mii
2,2 mil
casa și conturi la bănci
618 mii
277 mii
139 mii
45 mii
269 mii
17 mii
63 mii
15 mii
Cheltuieli în avans
—
—
—
327
213
—
—
—
Datorii
2,1 mil
3,6 mil
5,2 mil
3,9 mil
6,2 mil
3,1 mil
2,2 mil
2 mil
Capitaluri proprii
346 mii
532 mii
664 mii
293 mii
828 mii
1,6 mil
718 mii
1,1 mil
din care capital subscris vărsat
200
1.000
1.000
1.010
1.020
1.020
1.020
1.020
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.