LOTUS SOFTWARE S.R.L. - CUI 38677766, Cluj-Napoca | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA8 ani pe piață
LOTUS SOFTWARE S.R.L.
CUI 38677766J2018000070125
René Jeannel, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 3,5 mil lei, profit net 503 mii lei, 7 angajați.
Date de identificare
CUI
38677766
Nr. Registrul Comerțului
J2018000070125
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000070125
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 04.10.2018
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
3,5 mil lei
+20% față de 2024
Profit net
503 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
868 mii lei
Datorii
273 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
14,4%
Cifră / angajat
499 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 193 din 2.022 în județul Cluj și locul 1.036 din 14.915 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
1820Reproducerea înregistrărilor
2620Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2630Fabricarea echipamentelor de comunicații
2651Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
2731Fabricarea de cabluri cu fibră optică
2732Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
2733Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
3313Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
3314Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4321
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
408 mii
865 mii
864 mii
1,1 mil
1,3 mil
1,8 mil
2,9 mil
3,5 mil
Venituri totale
447 mii
865 mii
864 mii
1,1 mil
1,3 mil
1,9 mil
2,9 mil
3,6 mil
Cheltuieli totale
471 mii
649 mii
724 mii
766 mii
863 mii
1,5 mil
2,6 mil
3 mil
Profit / pierdere brută
-24 mii
216 mii
140 mii
343 mii
394 mii
308 mii
371 mii
591 mii
Profit / pierdere netă
-28 mii
207 mii
132 mii
332 mii
384 mii
292 mii
297 mii
503 mii
Număr mediu de angajați
2
2
3
3
3
5
6
7
Active imobilizate
47 mii
50 mii
36 mii
75 mii
68 mii
161 mii
243 mii
184 mii
Active circulante
111 mii
274 mii
299 mii
426 mii
644 mii
681 mii
745 mii
988 mii
din care stocuri
425
—
—
11 mii
83 mii
166 mii
23 mii
40 mii
creanțe
79 mii
87 mii
128 mii
116 mii
155 mii
199 mii
288 mii
366 mii
casa și conturi la bănci
31 mii
186 mii
171 mii
298 mii
406 mii
317 mii
5.317
6.662
Cheltuieli în avans
43
7.539
11 mii
8.367
9.232
11 mii
14 mii
14 mii
Datorii
186 mii
152 mii
125 mii
112 mii
140 mii
187 mii
249 mii
273 mii
Venituri în avans
—
—
—
1.840
368
14 mii
43 mii
45 mii
Capitaluri proprii
-28 mii
180 mii
221 mii
395 mii
582 mii
651 mii
710 mii
868 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.