funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață
MARGO CONSTRUCT SRL
CUI 21835268J2007001351294
Str. CATINI, Comuna Bănești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 176 mii lei, profit net 16 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
21835268
Nr. Registrul Comerțului
J2007001351294
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 mai 2007
EUID
ROONRC.J2007001351294
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 27.10.2011
TVA la încasare
Da
din 01.01.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
176 mii lei
-27% față de 2024
Profit net
16 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
267 mii lei
Datorii
149 mii lei
Active totale
416 mii lei
Marjă netă
9,3%
Cifră / angajat
176 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 189 din 277 în județul Prahova și locul 4.701 din 6.122 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 01.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
2551Acoperirea metalelor
2552Tratamente termice ale metalelor
2553Operațiuni de mecanică generală
3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
3312Repararea și întreținerea mașinilor
3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4321Lucrări de instalații electrice
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
57 mii
331 mii
184 mii
521 mii
183 mii
118 mii
28 mii
183 mii
242 mii
176 mii
Venituri totale
58 mii
383 mii
187 mii
522 mii
184 mii
118 mii
28 mii
184 mii
243 mii
176 mii
Cheltuieli totale
42 mii
230 mii
176 mii
242 mii
162 mii
113 mii
85 mii
123 mii
147 mii
158 mii
Profit / pierdere brută
16 mii
152 mii
11 mii
279 mii
22 mii
4.379
-57 mii
61 mii
95 mii
18 mii
Profit / pierdere netă
15 mii
146 mii
9.006
274 mii
20 mii
2.079
-57 mii
59 mii
93 mii
16 mii
Număr mediu de angajați
—
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Active imobilizate
—
3.203
3.203
124 mii
229 mii
221 mii
194 mii
166 mii
145 mii
123 mii
Active circulante
137 mii
240 mii
289 mii
533 mii
458 mii
519 mii
405 mii
379 mii
285 mii
293 mii
din care stocuri
25 mii
32 mii
11 mii
91 mii
53 mii
53 mii
61 mii
77 mii
69 mii
54 mii
creanțe
27 mii
54 mii
97 mii
124 mii
253 mii
246 mii
171 mii
301 mii
215 mii
244 mii
casa și conturi la bănci
85 mii
153 mii
182 mii
318 mii
152 mii
221 mii
173 mii
252
1.132
-4.863
Cheltuieli în avans
—
—
2.185
—
—
—
—
—
—
—
Datorii
67 mii
27 mii
91 mii
180 mii
267 mii
319 mii
234 mii
121 mii
180 mii
149 mii
Capitaluri proprii
70 mii
216 mii
204 mii
478 mii
420 mii
422 mii
365 mii
424 mii
250 mii
267 mii
din care capital subscris vărsat
210
210
210
210
210
210
210
210
210
210
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.