funcțiunePlătitor TVATVA la încasare32 ani pe piață
MICROFIN SRL
CUI 5929522J1994000947029
Andrei Șaguna, Municipiul Arad, Arad
În 2025: cifra de afaceri 75 mii lei, pierdere netă 10 mii lei, 2 angajați.
Date de identificare
CUI
5929522
Nr. Registrul Comerțului
J1994000947029
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 iulie 1994
EUID
ROONRC.J1994000947029
Cod poștal
310077
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.12.1999
TVA la încasare
Da
din 01.01.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
75 mii lei
+31% față de 2024
Pierdere netă
10 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
4.713 lei
Datorii
106 mii lei
Active totale
111 mii lei
Marjă netă
-13,4%
Cifră / angajat
38 mii lei
Risc mediu
Clasament și firme similare
Locul 4 din 6 în județul Arad și locul 140 din 224 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă).
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 07.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 2042 – Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
1101Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
1102Fabricarea vinurilor din struguri
2042Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2433Producția de profile obținute la rece
2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
2512Fabricarea de uși și ferestre din metal
2553Operațiuni de mecanică generală
2563Fabricarea uneltelor
2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
2660Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 96% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
164 mii
135 mii
137 mii
126 mii
101 mii
142 mii
191 mii
51 mii
57 mii
75 mii
Venituri totale
165 mii
135 mii
140 mii
126 mii
112 mii
142 mii
191 mii
51 mii
57 mii
76 mii
Cheltuieli totale
150 mii
123 mii
123 mii
126 mii
138 mii
90 mii
109 mii
108 mii
99 mii
86 mii
Profit / pierdere brută
15 mii
11 mii
17 mii
433
-25 mii
52 mii
82 mii
-57 mii
-42 mii
-10 mii
Profit / pierdere netă
13 mii
9.934
16 mii
-827
-26 mii
51 mii
81 mii
-58 mii
-42 mii
-10 mii
Număr mediu de angajați
4
4
4
3
2
2
2
2
2
2
Active imobilizate
77 mii
49 mii
31 mii
13 mii
—
—
—
—
—
45 mii
Active circulante
19 mii
13 mii
7.317
32 mii
8.055
65 mii
163 mii
101 mii
34 mii
62 mii
din care stocuri
1.023
2.435
2.590
2.386
3.329
3.519
3.775
3.746
10 mii
31 mii
creanțe
3.090
1.597
706
21 mii
2.392
42 mii
151 mii
92 mii
7.765
21 mii
casa și conturi la bănci
15 mii
8.935
4.021
7.956
2.334
19 mii
8.535
5.394
15 mii
11 mii
Cheltuieli în avans
—
—
—
8
—
—
—
—
1.339
2.964
Datorii
77 mii
43 mii
14 mii
21 mii
25 mii
32 mii
49 mii
45 mii
20 mii
106 mii
Capitaluri proprii
19 mii
19 mii
25 mii
24 mii
-17 mii
33 mii
114 mii
56 mii
15 mii
4.713
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.