MODRAS SRL - CUI 22944034, Turda – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiuneNeplătitor TVA18 ani pe piață
MODRAS SRL
CUI 22944034J12/5405/2007
P-ța BASARABIEI, Municipiul Turda, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 331 mii lei, pierdere netă 23 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
22944034
Nr. Registrul Comerțului
J12/5405/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 decembrie 2007
EUID
ROONRC.J12/5405/2007
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
331 mii lei
+16% față de 2024
Pierdere netă
23 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-22 mii lei
Datorii
490 mii lei
Active totale
469 mii lei
Marjă netă
-6,9%
Cifră / angajat
331 mii lei
Risc crescut
Clasament și firme similare
Locul 235 din 352 în județul Cluj și locul 4.107 din 6.115 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 05.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
1610Tăierea și rindeluirea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1629Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
2561Tratarea și acoperirea metalelor
2562Operațiuni de mecanică generală
2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
3101Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
3212Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (105%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
218 mii
211 mii
100 mii
116 mii
50 mii
267 mii
298 mii
138 mii
286 mii
331 mii
Venituri totale
218 mii
211 mii
100 mii
116 mii
50 mii
267 mii
298 mii
138 mii
286 mii
334 mii
Cheltuieli totale
94 mii
83 mii
66 mii
88 mii
57 mii
147 mii
166 mii
131 mii
221 mii
357 mii
Profit / pierdere brută
124 mii
128 mii
33 mii
28 mii
-7.036
120 mii
133 mii
6.427
65 mii
-23 mii
Profit / pierdere netă
117 mii
122 mii
30 mii
25 mii
-8.449
113 mii
124 mii
5.402
55 mii
-23 mii
Număr mediu de angajați
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Active circulante
302 mii
315 mii
330 mii
397 mii
394 mii
425 mii
600 mii
621 mii
608 mii
469 mii
din care stocuri
63 mii
40 mii
19 mii
24 mii
13 mii
13 mii
11 mii
7.823
10 mii
—
creanțe
220 mii
246 mii
282 mii
354 mii
333 mii
348 mii
413 mii
464 mii
428 mii
260 mii
casa și conturi la bănci
19 mii
29 mii
30 mii
19 mii
48 mii
63 mii
176 mii
150 mii
170 mii
209 mii
Datorii
181 mii
73 mii
58 mii
100 mii
105 mii
23 mii
73 mii
89 mii
139 mii
490 mii
Capitaluri proprii
121 mii
242 mii
272 mii
297 mii
289 mii
401 mii
527 mii
532 mii
469 mii
-22 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
1.000
1.000
1.000
1.000
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.