funcțiunePlătitor TVATVA la încasare17 ani pe piață
NICDES SRL
CUI 24751218J2008002994086
Str. Brândușelor, bl. 88, sc. A, et. 4, ap. 17, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 427 mii lei, pierdere netă 195 mii lei, 3 angajați.
Date de identificare
CUI
24751218
Nr. Registrul Comerțului
J2008002994086
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 noiembrie 2008
EUID
ROONRC.J2008002994086
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 10.11.2020
TVA la încasare
Da
din 10.11.2020
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
reactivat 04.11.2020
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
427 mii lei
-60% față de 2024
Pierdere netă
195 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
189 mii lei
Datorii
454 mii lei
Active totale
643 mii lei
Marjă netă
-45,6%
Cifră / angajat
142 mii lei
Risc mediu
Clasament și firme similare
Locul 344 din 707 în județul Brașov și locul 9.793 din 20.476 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
0510Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
0729Extracția altor minereuri metalifere neferoase
0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
0891Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
0892Extracția turbei
0893Extracția sării
0899Alte activități extractive n.c.a.
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 60% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
—
—
—
—
32 mii
685 mii
697 mii
1,3 mil
1,1 mil
427 mii
Venituri totale
0
0
0
0
32 mii
685 mii
697 mii
1,3 mil
1,1 mil
427 mii
Cheltuieli totale
—
—
—
—
18 mii
554 mii
618 mii
1,1 mil
876 mii
623 mii
Profit / pierdere brută
0
0
0
0
14 mii
131 mii
79 mii
177 mii
191 mii
-195 mii
Profit / pierdere netă
0
0
0
0
13 mii
124 mii
74 mii
168 mii
168 mii
-195 mii
Număr mediu de angajați
—
—
—
—
—
5
5
6
5
3
Active imobilizate
17 mii
17 mii
17 mii
17 mii
653
78 mii
117 mii
272 mii
593 mii
500 mii
Active circulante
16 mii
16 mii
16 mii
9.643
29 mii
45 mii
40 mii
59 mii
50 mii
143 mii
din care stocuri
5.930
5.930
5.930
5.930
—
1.314
1.314
608
608
—
creanțe
9.601
9.601
9.601
3.709
3.757
8.577
30 mii
25 mii
40 mii
128 mii
casa și conturi la bănci
9
9
4
4
25 mii
36 mii
9.198
34 mii
10 mii
16 mii
Datorii
128 mii
128 mii
128 mii
122 mii
129 mii
98 mii
58 mii
68 mii
254 mii
454 mii
Capitaluri proprii
-95 mii
-95 mii
-95 mii
-95 mii
-100 mii
25 mii
99 mii
264 mii
389 mii
189 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.