funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață
NORMATEC SRL
CUI 17528451J2005000639324
REGELE FERDINAND, sc. A, et. 7, ap. 36, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 763 mii lei, 3 angajați.
Date de identificare
CUI
17528451
Nr. Registrul Comerțului
J2005000639324
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J2005000639324
Cod poștal
550200
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 05.02.2024
TVA la încasare
Da
din 05.02.2024
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
reactivat 03.03.2023
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1,2 mil lei
-2% față de 2024
Profit net
763 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
922 mii lei
Datorii
1,2 mil lei
Active totale
2,1 mil lei
Marjă netă
62,9%
Cifră / angajat
404 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 6 din 25 în județul Sibiu și locul 174 din 944 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
2011Fabricarea gazelor industriale
2012Fabricarea coloranților și a pigmenților
2013Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
2014Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
2015Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
2016Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2017Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
2020Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice
2030Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
2041Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2042Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
—
—
—
—
—
—
15 mii
126 mii
1,2 mil
1,2 mil
Venituri totale
0
0
0
0
0
0
15 mii
126 mii
1,2 mil
1,2 mil
Cheltuieli totale
—
—
—
—
—
—
8.203
109 mii
329 mii
420 mii
Profit / pierdere brută
0
0
0
0
0
0
6.797
17 mii
912 mii
792 mii
Profit / pierdere netă
0
0
0
0
0
0
6.665
16 mii
882 mii
763 mii
Număr mediu de angajați
—
—
—
—
—
—
1
1
2
3
Active imobilizate
—
—
—
—
—
—
—
59 mii
1,2 mil
1,4 mil
Active circulante
—
—
—
—
—
—
17 mii
136 mii
521 mii
706 mii
creanțe
—
—
—
—
—
—
15 mii
136 mii
501 mii
698 mii
casa și conturi la bănci
—
—
—
—
—
—
1.800
107
19 mii
8.437
Datorii
0
0
0
0
0
0
8.335
171 mii
660 mii
1,2 mil
Venituri în avans
—
—
—
—
—
—
—
—
48 mii
—
Capitaluri proprii
0
0
0
0
0
0
8.465
24 mii
1 mil
922 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
2.000
2.000
105 mii
105 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.