PRESTIGE CONSTRUCT IMPEX SRL - CUI 37305420, Voluntari | Beneficiari.ro
funcțiuneNeplătitor TVA9 ani pe piață
PRESTIGE CONSTRUCT IMPEX SRL
CUI 37305420J2017001335231
VRANCEI, Oraș Voluntari, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 156 mii lei, profit net 62 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
37305420
Nr. Registrul Comerțului
J2017001335231
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017001335231
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
156 mii lei
+23% față de 2024
Profit net
62 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
99 mii lei
Datorii
2.563 lei
Active totale
101 mii lei
Marjă netă
39,5%
Cifră / angajat
156 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 916 din 1.218 în județul Ilfov și locul 14.653 din 20.731 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
4213Construcția de poduri și tuneluri
4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4291Construcții hidrotehnice
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
145 mii
276 mii
89 mii
29 mii
28 mii
53 mii
115 mii
127 mii
156 mii
Venituri totale
145 mii
276 mii
89 mii
29 mii
28 mii
53 mii
115 mii
127 mii
156 mii
Cheltuieli totale
78 mii
65 mii
119 mii
60 mii
25 mii
70 mii
110 mii
85 mii
93 mii
Profit / pierdere brută
67 mii
211 mii
-30 mii
-31 mii
2.932
-17 mii
4.594
42 mii
63 mii
Profit / pierdere netă
65 mii
208 mii
-30 mii
-31 mii
2.545
-18 mii
3.470
41 mii
62 mii
Număr mediu de angajați
1
1
1
1
1
1
2
1
1
Active imobilizate
4
—
—
—
—
—
—
4.676
4.120
Active circulante
69 mii
227 mii
104 mii
57 mii
61 mii
38 mii
35 mii
69 mii
97 mii
din care stocuri
—
17 mii
—
—
—
—
—
—
—
creanțe
—
27 mii
3.030
3.030
3.030
23 mii
—
—
—
casa și conturi la bănci
69 mii
183 mii
101 mii
54 mii
58 mii
15 mii
35 mii
69 mii
97 mii
Datorii
1.694
1.628
1.177
70
795
1.204
5.592
3.567
2.563
Venituri în avans
1.900
6.700
—
—
—
10 mii
—
—
—
Capitaluri proprii
66 mii
219 mii
103 mii
57 mii
60 mii
26 mii
30 mii
70 mii
99 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.