PRIMATCA ACTIV TRANS S.R.L. - CUI 45452987, Matca | Beneficiari.ro
funcțiuneNeplătitor TVA4 ani pe piață
PRIMATCA ACTIV TRANS S.R.L.
CUI 45452987J2022000048170
ȘTEFAN CEL MARE, Sat Matca, Comuna Matca, Galați
În 2024: cifra de afaceri 121 mii lei, profit net 19 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
45452987
Nr. Registrul Comerțului
J2022000048170
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 ianuarie 2022
EUID
ROONRC.J2022000048170
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
31.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Tecuci
Date financiare 2024
Cifra de afaceri
121 mii lei
-60% față de 2023
Profit net
19 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-4.530 lei
Datorii
6.196 lei
Active totale
1.666 lei
Marjă netă
15,6%
Cifră / angajat
121 mii lei
Risc crescut
Clasament și firme similare
Locul 22 din 25 în județul Galați și locul 942 din 1.124 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 06.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
0510Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
0729Extracția altor minereuri metalifere neferoase
0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
0891Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
0892Extracția turbei
0893Extracția sării
0899Alte activități extractive n.c.a.
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (372%); cifra de afaceri a scăzut cu 60% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2022
2023
2024
Cifra de afaceri netă
364 mii
299 mii
121 mii
Venituri totale
364 mii
299 mii
121 mii
Cheltuieli totale
446 mii
342 mii
102 mii
Profit / pierdere brută
-81 mii
-42 mii
19 mii
Profit / pierdere netă
-81 mii
-42 mii
19 mii
Număr mediu de angajați
3
2
1
Active circulante
54 mii
27 mii
1.666
din care stocuri
3.074
2.296
630
creanțe
15 mii
2.909
942
casa și conturi la bănci
36 mii
22 mii
94
Datorii
35 mii
50 mii
6.196
Capitaluri proprii
19 mii
-23 mii
-4.530
din care capital subscris vărsat
100 mii
100 mii
100 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.