QUANTUM INNOVATION S.R.L. - CUI 44185016, Cluj-Napoca | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare5 ani pe piață
QUANTUM INNOVATION S.R.L.
CUI 44185016J2021002096129
MUNCII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 111 mii lei, 12 angajați.
Date de identificare
CUI
44185016
Nr. Registrul Comerțului
J2021002096129
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J2021002096129
Cod poștal
400641
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.12.2024
TVA la încasare
Da
din 01.12.2024
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1,4 mil lei
+193% față de 2024
Profit net
111 mii lei
Angajați (medie)
12
Capitaluri proprii
258 mii lei
Datorii
380 mii lei
Active totale
637 mii lei
Marjă netă
8%
Cifră / angajat
116 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 254 din 980 în județul Cluj și locul 5.456 din 20.488 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3513Transportul energiei electrice
3515Comercializarea energiei electrice
3516Depozitarea energiei electrice
3524Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
4312Lucrări de pregătire a terenului
4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
4323Lucrări de izolații
4332Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
252 mii
154 mii
289 mii
473 mii
1,4 mil
Venituri totale
252 mii
230 mii
290 mii
635 mii
1,2 mil
Cheltuieli totale
131 mii
213 mii
274 mii
610 mii
1,1 mil
Profit / pierdere brută
120 mii
17 mii
16 mii
25 mii
131 mii
Profit / pierdere netă
118 mii
16 mii
14 mii
21 mii
111 mii
Număr mediu de angajați
5
5
5
10
12
Active imobilizate
—
18 mii
—
59 mii
145 mii
Active circulante
138 mii
123 mii
320 mii
323 mii
491 mii
din care stocuri
—
76 mii
67 mii
229 mii
49 mii
creanțe
28 mii
—
74 mii
60 mii
60 mii
casa și conturi la bănci
109 mii
47 mii
180 mii
35 mii
382 mii
Cheltuieli în avans
—
—
—
—
1.704
Datorii
19 mii
38 mii
204 mii
245 mii
380 mii
Capitaluri proprii
118 mii
102 mii
116 mii
137 mii
258 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
10 mii
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.