ROMMET CONSTRUCT SRL - CUI 15881480, București Sector 3 | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA23 ani pe piață
ROMMET CONSTRUCT SRL
CUI 15881480J40/14951/2003
Calea Vitan, bl. 21-22, sc. 1, et. 4, ap. 12, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 1.080 lei, 8 angajați.
Date de identificare
CUI
15881480
Nr. Registrul Comerțului
J40/14951/2003
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 noiembrie 2003
EUID
ROONRC.J40/14951/2003
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 17.09.2014
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
2,2 mil lei
+25% față de 2024
Profit net
1.080 lei
Angajați (medie)
8
Capitaluri proprii
694 mii lei
Datorii
348 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
0%
Cifră / angajat
280 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 3 din 6 în județul București și locul 52 din 140 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2593 – Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 08.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 2593 – Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1610Tăierea și rindeluirea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
2361Fabricarea produselor din beton pentru construcții
2362Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
2363Fabricarea betonului
2364Fabricarea mortarului
2370Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
2431Tragere la rece a barelor
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
670 mii
851 mii
799 mii
1 mil
971 mii
1,4 mil
2 mil
1,9 mil
1,8 mil
2,2 mil
Venituri totale
670 mii
1 mil
800 mii
1,1 mil
971 mii
1,4 mil
2 mil
1,9 mil
1,8 mil
2,4 mil
Cheltuieli totale
657 mii
936 mii
785 mii
983 mii
804 mii
1,3 mil
1,9 mil
1,7 mil
1,5 mil
2,4 mil
Profit / pierdere brută
13 mii
81 mii
15 mii
140 mii
168 mii
26 mii
171 mii
147 mii
246 mii
5.123
Profit / pierdere netă
13 mii
71 mii
6.263
128 mii
158 mii
13 mii
155 mii
132 mii
240 mii
1.080
Număr mediu de angajați
5
—
6
5
7
1
1
1
1
8
Active imobilizate
91 mii
67 mii
57 mii
43 mii
23 mii
8.479
36 mii
42 mii
34 mii
43 mii
Active circulante
643 mii
318 mii
325 mii
348 mii
641 mii
735 mii
939 mii
1,1 mil
1,5 mil
1,1 mil
din care stocuri
457 mii
40 mii
74 mii
93 mii
271 mii
321 mii
56 mii
425 mii
745 mii
283 mii
creanțe
118 mii
217 mii
244 mii
244 mii
306 mii
470 mii
974 mii
526 mii
863 mii
740 mii
casa și conturi la bănci
68 mii
61 mii
6.845
11 mii
65 mii
-56 mii
-91 mii
115 mii
-75 mii
99 mii
Cheltuieli în avans
—
—
—
—
—
15 mii
50 mii
13 mii
13 mii
27 mii
Datorii
900 mii
480 mii
470 mii
351 mii
466 mii
465 mii
469 mii
438 mii
397 mii
348 mii
Venituri în avans
—
—
—
—
—
82 mii
190 mii
186 mii
490 mii
150 mii
Capitaluri proprii
-165 mii
-95 mii
-88 mii
40 mii
198 mii
211 mii
366 mii
497 mii
693 mii
694 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
—
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.