SPEED POST TEAM S.R.L. - CUI 34917327, Botoșani – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare11 ani pe piață
SPEED POST TEAM S.R.L.
CUI 34917327J2015000333078
NAȚIONALĂ, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 207 mii lei, 7 angajați.
Date de identificare
CUI
34917327
Nr. Registrul Comerțului
J2015000333078
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 august 2015
EUID
ROONRC.J2015000333078
Cod poștal
710365
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 01.06.2021
TVA la încasare
Da
din 01.08.2025
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.11.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
2,6 mil lei
+108% față de 2024
Profit net
207 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
626 mii lei
Datorii
495 mii lei
Active totale
1,1 mil lei
Marjă netă
8,1%
Cifră / angajat
366 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 4 din 36 în județul Botoșani și locul 300 din 3.965 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 28.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 5320 – Alte activități poștale și de curier
3811Colectarea deșeurilor nepericuloase
3812Colectarea deșeurilor periculoase
4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
4213Construcția de poduri și tuneluri
4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4291Construcții hidrotehnice
4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
4311Lucrări de demolare a construcțiilor
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
36 mii
171 mii
128 mii
117 mii
157 mii
513 mii
1,1 mil
1,3 mil
1,2 mil
2,6 mil
Venituri totale
36 mii
213 mii
249 mii
168 mii
185 mii
524 mii
1,1 mil
1,3 mil
1,2 mil
2,6 mil
Cheltuieli totale
25 mii
90 mii
173 mii
107 mii
57 mii
381 mii
792 mii
864 mii
917 mii
2,3 mil
Profit / pierdere brută
11 mii
123 mii
76 mii
62 mii
127 mii
144 mii
339 mii
439 mii
326 mii
237 mii
Profit / pierdere netă
9.794
116 mii
71 mii
60 mii
125 mii
138 mii
328 mii
428 mii
295 mii
207 mii
Număr mediu de angajați
—
—
1
1
1
1
5
6
5
7
Active imobilizate
43 mii
37 mii
24 mii
2.188
5.146
121 mii
299 mii
660 mii
806 mii
723 mii
Active circulante
6.400
98 mii
58 mii
77 mii
255 mii
197 mii
234 mii
259 mii
421 mii
390 mii
din care stocuri
—
—
—
—
128 mii
—
70 mii
—
34 mii
15 mii
creanțe
2.561
16 mii
21 mii
22 mii
30 mii
25 mii
95 mii
119 mii
57 mii
269 mii
casa și conturi la bănci
3.839
82 mii
37 mii
55 mii
96 mii
172 mii
69 mii
140 mii
331 mii
105 mii
Cheltuieli în avans
3.473
1.374
157
—
15 mii
13 mii
5.751
2.583
727
8.583
Datorii
43 mii
20 mii
11 mii
18 mii
150 mii
192 mii
210 mii
208 mii
510 mii
495 mii
Capitaluri proprii
9.994
117 mii
71 mii
61 mii
125 mii
138 mii
328 mii
713 mii
718 mii
626 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.