UNIWOOD SRL - CUI 26292626, Călărași (com. Călărasi) | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare16 ani pe piață
UNIWOOD SRL
CUI 26292626J2009002296127
Sat Călărași, Comuna Călărasi, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 38 mii lei, 1 angajați.
Date de identificare
CUI
26292626
Nr. Registrul Comerțului
J2009002296127
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 decembrie 2009
EUID
ROONRC.J2009002296127
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 08.12.2009
TVA la încasare
Da
din 01.01.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1,3 mil lei
-18% față de 2024
Profit net
38 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
701 mii lei
Datorii
280 mii lei
Active totale
981 mii lei
Marjă netă
2,8%
Cifră / angajat
1,3 mil lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 19 din 175 în județul Cluj și locul 426 din 2.871 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 06.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie
1611Tăierea și rindeluirea lemnului
1612Prelucrarea și finisarea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1625Fabricarea de uși și ferestre din lemn
1626Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1627Finisarea articolelor din lemn
1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2512Fabricarea de uși și ferestre din metal
3100Fabricarea de mobilă
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
607 mii
480 mii
1,1 mil
1,4 mil
1,2 mil
1,3 mil
1,2 mil
863 mii
1,6 mil
1,3 mil
Venituri totale
608 mii
555 mii
1,2 mil
1,4 mil
1,2 mil
1,3 mil
1,2 mil
973 mii
1,8 mil
1,3 mil
Cheltuieli totale
598 mii
541 mii
1 mil
1,3 mil
984 mii
1,2 mil
1,2 mil
870 mii
1,7 mil
1,3 mil
Profit / pierdere brută
9.696
13 mii
135 mii
57 mii
257 mii
117 mii
3.473
103 mii
83 mii
48 mii
Profit / pierdere netă
6.272
8.651
124 mii
44 mii
245 mii
107 mii
-5.157
96 mii
68 mii
38 mii
Număr mediu de angajați
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Active imobilizate
403 mii
385 mii
465 mii
535 mii
619 mii
516 mii
475 mii
393 mii
283 mii
263 mii
Active circulante
80 mii
209 mii
312 mii
436 mii
345 mii
611 mii
477 mii
1 mil
826 mii
450 mii
din care stocuri
59 mii
165 mii
162 mii
112 mii
112 mii
191 mii
247 mii
550 mii
352 mii
199 mii
creanțe
18 mii
41 mii
30 mii
258 mii
167 mii
187 mii
150 mii
487 mii
361 mii
60 mii
casa și conturi la bănci
2.641
2.664
120 mii
67 mii
66 mii
233 mii
81 mii
4.666
112 mii
191 mii
Cheltuieli în avans
12 mii
15 mii
16 mii
26 mii
26 mii
66 mii
189 mii
240 mii
255 mii
268 mii
Datorii
434 mii
537 mii
598 mii
759 mii
532 mii
658 mii
642 mii
1,1 mil
700 mii
280 mii
Capitaluri proprii
62 mii
71 mii
195 mii
238 mii
458 mii
534 mii
499 mii
595 mii
663 mii
701 mii
din care capital subscris vărsat
1.200
1.200
1.200
1.200
1.200
1.200
1.200
1.200
1.200
1.200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.