VASCO IND SRL - CUI 15500845, Hunedoara – telefon, bilanț | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVA23 ani pe piață
VASCO IND SRL
CUI 15500845J2003000614202
Str. STUFIT, Municipiul Hunedoara, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, pierdere netă 154 mii lei, 5 angajați.
Date de identificare
CUI
15500845
Nr. Registrul Comerțului
J2003000614202
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 iunie 2003
EUID
ROONRC.J2003000614202
Cod poștal
—
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 12.06.2003
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
2,6 mil lei
-39% față de 2024
Pierdere netă
154 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
422 mii lei
Datorii
87 mii lei
Active totale
509 mii lei
Marjă netă
-5,8%
Cifră / angajat
528 mii lei
Risc mediu
Clasament și firme similare
Locul 14 din 28 în județul Hunedoara și locul 277 din 881 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3821 – Recuperarea materialelor reciclabile.
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
3094/243/202625.05.2026
anulare proces verbal de contravenţie seria HD nr. 0023456/11.05.2026
Judecătoria Hunedoara · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 07.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 3821 – Recuperarea materialelor reciclabile
1611Tăierea și rindeluirea lemnului
1612Prelucrarea și finisarea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1625Fabricarea de uși și ferestre din lemn
1626Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1627Finisarea articolelor din lemn
1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 39% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
1,4 mil
2,6 mil
2,8 mil
3,2 mil
2,5 mil
5,1 mil
5,2 mil
3,6 mil
4,3 mil
2,6 mil
Venituri totale
1,6 mil
2,6 mil
2,9 mil
3,2 mil
2,5 mil
5,1 mil
5,2 mil
3,6 mil
4,3 mil
2,7 mil
Cheltuieli totale
1,8 mil
2,2 mil
2,3 mil
3 mil
2,3 mil
4,4 mil
5,1 mil
3,7 mil
4,3 mil
2,8 mil
Profit / pierdere brută
-181 mii
428 mii
541 mii
176 mii
184 mii
702 mii
95 mii
-154 mii
-43 mii
-154 mii
Profit / pierdere netă
-181 mii
399 mii
512 mii
144 mii
155 mii
647 mii
77 mii
-154 mii
-44 mii
-154 mii
Număr mediu de angajați
6
6
6
6
4
6
7
7
6
5
Active imobilizate
60 mii
69 mii
190 mii
176 mii
207 mii
165 mii
119 mii
364 mii
287 mii
216 mii
Active circulante
182 mii
519 mii
695 mii
654 mii
702 mii
574 mii
694 mii
374 mii
385 mii
293 mii
din care stocuri
24 mii
35 mii
13 mii
44 mii
38 mii
56 mii
69 mii
97 mii
143 mii
32 mii
creanțe
139 mii
444 mii
621 mii
577 mii
509 mii
43 mii
23 mii
169 mii
106 mii
77 mii
casa și conturi la bănci
19 mii
41 mii
61 mii
32 mii
155 mii
475 mii
602 mii
108 mii
136 mii
184 mii
Datorii
245 mii
192 mii
219 mii
145 mii
71 mii
43 mii
40 mii
118 mii
97 mii
87 mii
Capitaluri proprii
-3.488
396 mii
666 mii
684 mii
839 mii
697 mii
773 mii
619 mii
576 mii
422 mii
din care capital subscris vărsat
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.