VERTICAL BUILD CONSTRUCT S.R.L. - CUI 38972812, Iași | Beneficiari.ro
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare8 ani pe piață
VERTICAL BUILD CONSTRUCT S.R.L.
CUI 38972812J2018000554223
NICOLINA, bl. 988B, et. 4, ap. 16, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 22 mii lei, 3 angajați.
Date de identificare
CUI
38972812
Nr. Registrul Comerțului
J2018000554223
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018000554223
Cod poștal
700711
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 08.05.2018
TVA la încasare
Da
din 01.03.2025
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
1 mil lei
-76% față de 2024
Profit net
22 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
813 mii lei
Datorii
448 mii lei
Active totale
1,3 mil lei
Marjă netă
2,1%
Cifră / angajat
345 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 315 din 842 în județul Iași și locul 6.544 din 20.424 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
1611Tăierea și rindeluirea lemnului
1612Prelucrarea și finisarea lemnului
1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
1624Fabricarea ambalajelor din lemn
1625Fabricarea de uși și ferestre din lemn
1627Finisarea articolelor din lemn
1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 76% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
181 mii
4,5 mil
3,1 mil
1,9 mil
4 mil
3,9 mil
4,4 mil
1 mil
Venituri totale
528 mii
4,8 mil
3,2 mil
2,3 mil
4,1 mil
3,3 mil
4,5 mil
1,2 mil
Cheltuieli totale
517 mii
3,9 mil
2,6 mil
2,2 mil
3,6 mil
2,9 mil
4 mil
1,2 mil
Profit / pierdere brută
11 mii
840 mii
617 mii
78 mii
518 mii
397 mii
519 mii
30 mii
Profit / pierdere netă
9.127
799 mii
588 mii
60 mii
487 mii
360 mii
455 mii
22 mii
Număr mediu de angajați
1
2
5
1
1
1
3
3
Active imobilizate
500
70 mii
94 mii
30 mii
7.595
—
200 mii
139 mii
Active circulante
983 mii
1,5 mil
727 mii
756 mii
879 mii
1 mil
1,7 mil
1,1 mil
din care stocuri
678 mii
0
22
415 mii
535 mii
—
100 mii
246 mii
creanțe
47 mii
57 mii
96 mii
321 mii
162 mii
550 mii
1,3 mil
795 mii
casa și conturi la bănci
258 mii
1,5 mil
631 mii
20 mii
182 mii
468 mii
296 mii
82 mii
Cheltuieli în avans
221 mii
—
—
—
—
—
—
—
Datorii
948 mii
782 mii
139 mii
416 mii
269 mii
187 mii
853 mii
448 mii
Venituri în avans
246 mii
—
—
—
—
—
—
—
Capitaluri proprii
9.327
799 mii
682 mii
370 mii
617 mii
831 mii
1 mil
813 mii
din care capital subscris vărsat
200
250
250
250
250
250
250
250
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.