funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață
ZEGA EVENTS SRL
CUI 32117891J2013001199088
FABRICII, Municipiul Codlea, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 78 mii lei, 8 angajați.
Date de identificare
CUI
32117891
Nr. Registrul Comerțului
J2013001199088
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 august 2013
EUID
ROONRC.J2013001199088
Cod poștal
505100
Situația fiscală
Plătitor de TVA
Da
din 29.08.2013
TVA la încasare
Da
din 29.08.2013
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.11.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Date financiare 2025
Cifra de afaceri
2,1 mil lei
+19% față de 2024
Profit net
78 mii lei
Angajați (medie)
8
Capitaluri proprii
582 mii lei
Datorii
1,4 mil lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
3,8%
Cifră / angajat
256 mii lei
Risc scăzut
Clasament și firme similare
Locul 13 din 44 în județul Brașov și locul 372 din 1.374 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a..
Portalul public al instanțelor, căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portalul instanțelor.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală: 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
0112Cultivarea orezului
0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
0114Cultivarea trestiei de zahăr
0116Cultivarea plantelor pentru fibre textile
0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
0127Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
0128Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
0129Cultivarea altor plante permanente
1032Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1084Fabricarea condimentelor și ingredientelor
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
Indicator (lei)
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Cifra de afaceri netă
325 mii
388 mii
120 mii
248 mii
475 mii
1,2 mil
1,8 mil
2,1 mil
1,7 mil
2,1 mil
Venituri totale
325 mii
388 mii
120 mii
254 mii
506 mii
1,2 mil
1,8 mil
2,1 mil
1,8 mil
2,1 mil
Cheltuieli totale
348 mii
454 mii
60 mii
266 mii
466 mii
1 mil
1,7 mil
1,8 mil
1,6 mil
1,9 mil
Profit / pierdere brută
-23 mii
-66 mii
60 mii
-12 mii
40 mii
159 mii
114 mii
275 mii
204 mii
110 mii
Profit / pierdere netă
-26 mii
-72 mii
57 mii
-15 mii
35 mii
148 mii
97 mii
260 mii
158 mii
78 mii
Număr mediu de angajați
3
2
0
1
2
4
7
6
6
8
Active imobilizate
7.601
5.912
5.381
12 mii
8.659
5.508
204 mii
148 mii
146 mii
248 mii
Active circulante
98 mii
112 mii
51 mii
139 mii
402 mii
714 mii
1,2 mil
1,4 mil
1,7 mil
1,8 mil
din care stocuri
84 mii
8.982
8.480
85 mii
284 mii
519 mii
943 mii
901 mii
1,5 mil
1,7 mil
creanțe
10 mii
91 mii
32 mii
5.683
22 mii
79 mii
170 mii
423 mii
224 mii
239 mii
casa și conturi la bănci
3.534
12 mii
9.895
48 mii
95 mii
115 mii
136 mii
117 mii
30 mii
-156 mii
Cheltuieli în avans
—
—
—
—
—
—
31 mii
3.350
—
—
Datorii
262 mii
354 mii
235 mii
345 mii
569 mii
729 mii
1,4 mil
1,2 mil
1,4 mil
1,4 mil
Capitaluri proprii
-157 mii
-236 mii
-179 mii
-194 mii
-159 mii
-10 mii
86 mii
346 mii
504 mii
582 mii
din care capital subscris vărsat
200
4.000
4.000
4.000
4.200
4.200
4.200
4.200
4.200
4.200
Din situațiile financiare anuale publice. Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.